::Komunikaty, informacje::

Nowa siedziba Biura Obslugi Klienta

Zapraszamy do naszego nowego BOK mieszczacego sie w budynkach Nowego Rynku przy ulicy Nowogardzkiej 28. Biuro czynne w godzinach 12-16.30.
Zapraszamy!

Przerwa techniczna ul. Polna i Nowogardzka oraz okoliczne

Z uwagi na budowe ronda przy zbiegu ulic Nowogardzkiej, Polnej i Lipowej w dniu 16.08 nastapi przerwa techniczna pomiedzy godzina 5.00 a 9.00. W tym czasie przebudowany zostanie biegnacy tam trakt swiatłowodowy.
Za utrudnienia przepraszamy!

Kolejne miejscowosci w zasiegu

Maszewo.NET dociera do kolejnych miejscowosci ze swoja oferta najlepszego internetu. W tym roku Po Debicach i Maszewku podlaczone zostaly Sokoliniki a dzis Nastazin. Zapraszamy mieszakncow do skorzystania z doskonalej oferty na najlepszy internet.
Wtorek, 10. Lipca 2012

Nowy cennik - nowa oferta

W dziale CENNIK mozecie sie Panstwo zapoznac z nowym cennikiem oraz mozliwosciami dla stalych abonentow.
Poniedzialek, 2. kwietnia 2012

Prace

Jutro, tj. 27. stycznia 2012 roku w zwiazku z planowanymi pracami modernizacyjnymi pomiedzy godzina 8.00 a 14.00 moga wystapic problemy w odbiorze internetu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
Czwartek, 25.stycznia 2012

Nowy serwer usług

Wszyscy użytkownicy posiadajacy konto mejl lub www na naszym serwerze proszeni sa o kontakt w celu przeniesienia/zalozenia konto na nowym serwerze uslug Maszewo.NET. Kontakt gg:5229885 lub tel/sms. 505007716.
Środa, 4.01.2012

Powazna awaria traktu swiatlowodowego!

Dzis w okolicy miejscowosci Mosty miala miejsce powazna awaria traktu swiatlowodowego, ktorego naprawa potrwa najprawdopodobniej do poznych godzin nocnych. W tej chwili dziala zapasowe lacze jednak jest ono ograniczone przepustwo przez co moga nie dzialac pewne uslugi. Mamy nadzieje na jak najszybsze usuniecie awarii przez naszego operatora nadrzednego. Za utrudnienia przepraszamy.
Maszewo, 14.10.2009 13:34

Biuro Obsługi Klienta

W nowootwartym Biurze Obsługi Klienta można załatwić wszystkie sprawy z Maszewo.NET - instalacje, naprawy, opłaty. Biuro zlokalizowane jest w Maszewie przy ulicy Jedności Narodowej 12. Kontakt telefoniczny do biura 502 300 474. Biuro będzie czynne w godzinach od 11.oo do 17.oo.
Środa, 20.XI.2008

Gadu-Gadu sprawia probelmy?

Na pewno wielu użytkowników GG zauważyło poważne problemy związane z połączeniem się tego komunikatora z siecią. Poprzez monitor serwerów na stronie kadu.net sprawdziliśmy, że GG ma wyłączone większość serwerów - dlaczego - brak oficjalnego komuniaktu. Rozwiązaniem jest użycie programu, który pozwoli nam zdecydować który serwer użyjemy. Ten program to GG Serwer Changer. Opis jego działania oraz sam programmożna pobrać ze strony producenta. Swoją drogą polecam użycie Jabbera - stabilniejszego IMa.
Środa, 15.10.2008

Dobra i zła wiadomość...

Rozpoczęliśmy testy w celu podwojenia Państwa prędkości w obecnym abonamencie. Użytkownicy na połaczeniach kablowych dwukrotną szybkość mogą testować już dziś - w drugim etapie przeprowadzimy testy wydajności połączeń radiowych 2,4GHz.
Zła wiadomość to taka, że coraz więcej abonentów zaniedbuje sprawę regularnego opłacania usług. Apelujemy do Państwa o skrupulatne regulowanie należności względem Maszewo.NET.
W najbliższym czasie odiwedzi Państwa nasz przedstawiciel celem podpisania umów - dla tych abonentów, którzy jeszcze tego nie dokonali, w najbliższym czasie podpisać umowy będzie można także w nowootwieranym Biurze Obsługi Klienta przy ul. Jedności Narodowej 12.
Poniedziałek, 11.02.2008

Zimowe czyszczenie - zimowe prezenty

Zbliża się koniec roku, kończymy 2007, mamy nadzieję, że był dla wszystkich abonentów szczęśliwy i dzięki Maszewo.NET owocny, a dla nowych abonenów nową - lepszą furtką na świat. Mając nadzieję, na jeszcze lepszy przyszły rok apelujemy o bieżące regulowanie należności - lepiej w przyszły rok wejść z czystym kontem - czego sobie i Państwu życzymy. Jest prawdopodobne, że jeszcze w tym roku planujemy niespodziankę dla wszystkich abonentów - więcej informacji wkrótce.
Środa, 5.12.2oo7

Awaria dostawcy

Od rana trwa awaria naszego dostawcy. Netia zanotowała problem na routerach w Poznaniu. Awaria powinna zostać usunięta do godziny 24.oo.
Poniedziałek 20.o8.2oo7

Nowy cennik!

Dostępny jest już nowy cennik. Osoby chcące skorzystać z nowej oferty prosimy o kontakt. W korespondencji prosimy podać pakiet, czas obowiazywania umowy, dane identyfikujące
aktualizacja 15.o7.2oo7

Problemy operatora

Od niedzieli rano notujemy problemy z internetem, które spowodowane są awariami po stronie operatora nadrzędnego. W chwili obecnej trwaja prace mające na celu przywrócenie pełnej sprawoności łącza.
Za utudnienia PRZEPRASZAMY.

Poniedziałek, 26.o3.2oo7, 1o.oo

Wzmacniamy

Maszewo.NET w trosce o klientów cały czas polepsza swoje możliwości. W roku poprzednim zwiększyliśmy nasze możliwości transmisji z 2/2Mbps na 5/5Mbps, które realizowane są od dwóch niezależnych operatorów. Jeszcze w styczniu zwiększymy nasze możliwości do 6/6Mbps. Trwają prace nad zmianą technologii dostępu do internetu.
W lokalizacjach, gdzie możliwości techniczne nam na to pozwalają od grudnia abonenci otrzymali dostęp 256kbps, staramy się doprowadzić do takiej sytuacji we wszystkich lokalizacjach. Aktualnie z szybszej transmisji korzystają lokalizacje:
Jedności Narodowej (blok)
22-go Lipca
Świerczewskiego (blok)
Bielice
gdzie dostęp realizowany jest za pomocą technologii ethernet lub wifi 802.11a.
Środa 24.01.2006

Radosnego Bożego Narodzenia oraz lepszego Nowego Roku

Dużo śniegu, smacznej rybki,
lekkiej i niegroźnej chrypki,
uśmiechu od ucha do ucha
i pogody ducha
w nadchodzące święta i na nowy rok
Życzy ekipa Maszewo.NET!

UWAGA!

Wszyscy użytkownicy nadajnika na kościele w stronę osiedla - 23.12 zostanie zmieniona nazwa SSID (nazwa sieci) z obecnej maszewo.net na maszewo.net-kosiedle. W programie obsługującym trzeba będzie usunąć dotychczasową nazwę i dodać nową.
Za utrudnienia przepraszamy!
Czwartek 14.12.2oo6

Beniamin - dla rodziców!

Ponieważ internet jest także siedliskiem wszelkiego typu rzeczy, od których chcielibyśmy uchronić nasze dzieci proponuję zapoznać się i zainstalować bardzo dobry, bezpłatny program Beniamin, pozwalający blokowac niechciane treści. Bardzo łatwy w uzyciu i elastyczny program można ściągnąć ze strony producenta. Polecamy to oprogramowanie wszystkim rodzicom.
Piątek 8.12.2oo6

Prezent na długie zimowe... noce!

Od 1. grudnia 2006 proponujemy państwu bonus od Maszewo.NET w postaci zwiększenia transferu od 24.oo do 8.oo o 256kbps. Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie mejla do administratora.
Wtorek 28.11.2oo6

Publiczne IP

W najbliższym czasie (ok. tygodnia) powinny być znowu dostępne publiczne adresy IP dla klientów naszej sieci. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakr mejlowy na admin@maszewo.net.
wtorek 31.1o.2oo6 23.oo

Zmiany

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy zmiany na centralnym przekaźniku mające na celu polepszenie jakości świadczonych usług, lepszy dostęp do adresów publicznych, wewnętrzych serwisów (gier, poczty, www). Uległa zmianie adresacja serwera poczty - zamiast adresu 192.168.1.1 wpisujemy teraz 217.98.232.1 (maszewo.net).
czwartek 26.1o.2oo6 17.oo

Garść informacji...

Drobne odświeżenie informacji na temat sieci:
Od października dysponujemy łączem POLPAK o przepustowości 2MB/s dzięki czemu użytkownicy sieci uzyskują transfer 192kbps. W kwietniu zamontowaliśmy nowe urządzenia wysokiej klasy na naszym głównym nadajniku dzięki czemu uzyskaliśmy możliwość połączenia się z goleniowską siecią VikNET oraz uruchomienie nowych łącz o możliwościach przekraczających 5MB/s. Obecnie dysponujemy dwoma niezależnymi łączami internetowymi w technologii FrameRealy.
Dużo pracy włożyliśmy w zwiekszenie zasięgu naszej sieci - obecnie dzięki technologii wifi 802.11a (5GHz) docieramy bez problemów do Wisławia (jezioro), Kolonii Radzanek, Darża a wkrótce do Dębic i innych okolicznych miejscowości. Sieć Maszewo.NET to już prawie 200 osób w Maszewie i gminie.
Rozdzieliliśmy komputery serwisowe - obecne dwa serwery to maszyny dwuprocesorowe każda z dyskami SCSI oraz pamięciami RAMBUS. Serwer amicus (nat.maszewo.net) służy do podziału łącza, routingu, fafik (maszewo.net) to serwer mail, ftp, www, stron interetowych klientów sieci, serwisu Shoutcast, serwer gier Counter Strike, Quake 3.

Jabber serwer

Uruchomiliśmy w sieci Maszewo.NET serwer Jabbera do łatwej komunikacji wewnątrz sieci a także z serwerami i użytkownikami z zewnątrz. Trwają prace na poprawą funkcjonalności transportu do sieci GG a także Tlen. Więcej informacji na tej stronie

Awarie łącza

Mająca miejsce wczorajsza awaria oraz dzisiajesz trwająca spowodowana jest problemami z łączem naszego dostawcy. Niedogodności zostaną szybko naprawione jak zapewnił nas technik TP. Za utrudnienia PRZEPRASZAMY!
sobota 25.o2 14.1o

Nowe urządzenia

W sobotę 19 listopada będziemy instalować nowe urządzenia, tego dnia do godziny 18 moga wystąpić problemy z internetem. Prace będą kontunowane w poniedziałek od godziny 16.oo do 19.oo. Za utrudnienia przepraszamy.

Wpłaty, opłaty

Bardzo prosimy wszystkich użytkowników sieci o terminowe wpłaty, aktualne saldo klienta dostepne jest pod adresem naszego Panelu klienta lub vBOK. Dla wszystkich klientów szykujemy świąteczny prezent - szczegóły w grudniu.

Prace serwisowe

15 października od samego rana będą trwały prace konserwacyjne na naszych nadajnikach, celem jest przyśpieszenie transferów oraz zabezpieczenie urządzeń przez zbliżająca się zimą.

Zwiększyliśmy transfer

Od 18 sierpnia został zwiększony transfer do klienta z internetu i obecnie każdy podłączony do Maszewo.NET dysponuje łączem do 256kbps.
Jesteśmy pewni, że jest to miła niepodzainka.
Uaktualnienie - transfer wrócił do symetrycznej wielkości 128 kbps ze względu na obciążenie łącza. Planowane jest przyłącze 2MBit.

Planowana modernizacja sprzętu - sobota 6 sierpnia 2oo5

W sobotę od godziny 6 rano do 10 mogą wystapić problemy z dostępem do internetu. Powodem jest montaż nowych urządzeń w bazie przy ul. Okrzei.

hejo.pl - Twój dostawca internetowych rozwišzań